«یارسول‌الله» غربت تو هنوز جاری است

غفلت ناتمام مردم و بیداری پیامبر اکرم(ص)
«یارسول‌الله» غربت تو هنوز جاری است

پیامبر اکرم(ص) در طول دوران نبوت خود در مسیر بیداری تلاش کرد و این بیداری به عنوان مشعلی تا دوران کنونی هدایت‌کننده بشر است ولی در این زمینه بشر باید از خواب غفلت بیدار شود و حقیقت واقعی را درک کند.

خبرگزاری فارس: «یارسول‌الله» غربت تو هنوز جاری است

روابط عمومی لاله های تبریز : مسلمانان معتقد هستند حضرت محمد(ص) آخرین رسول الهی است، این پیامبر راستین در سال عام‌الفیل(570 میلادی) در شبه جزیره عربستان متولد شد و دوران جوانی بازرگانی را انتخاب کرد و حتی هرازگاهی به کوه حرا برای عبادت رهسپار می‌شد تا در سن 40 سالگی با فرستادن وحی از سوی خداوند به مقام نبوت رسید و قرآن را به عنوان معجزه جاوید سند حقانیت نبوتش قرار داد.

اتصال به مبدا وحی الهی رمز جاودانگی مکتب پیامبر اکرم(ص)

رمز جاودانگی مکتب پیامبر اسلام(ص) اتصال به مبدا جاودانگی و وحی الهی است زیرا خداوند جاودانه، ازلی و ابدی است و رسول خدا(ص) به عنوان اشرف مخلوقات نزدیک‌ترین موجودات به قرب الهی است، در نتیجه مکتب ایشان جاودانه می‌ماند، بر همین اساس هر چه به خدا وصل شود و خدایی شود جاویدان است.

در طول تاریخ کارشکنی‌های فراوانی صورت گرفت تا بر جاودانگی مکتب و معجزه رسول‌الله(ص) خدشه وارد کنند ولی تلاش‌های آنها ناکام ماند و تیرهایشان به سنگ خورد.

حجت‌الاسلام احمد شیخ بهایی، مدیر امور تربیتی جامعه الزهرا و استاد حوزه علمیه قم می‌گوید: پیام پیامبر اکرم(ص) محدود به زمان و مکان نیست به همین دلیل جاویدان است، پیام ایشان فارغ از نژاد بود با آنکه ایشان از قبیله قریش است ولی پیامش منحصر به اعراب نیست و فارغ از زبان خاص بود و با آنکه زبان پیامبر اکرم(ص) عربی است ولی مفهوم پیام ایشان جهانی و فارغ از اختصاص به قوم و زبان خاص است.

وی تصریح می‌کند: با وجود آنکه سرزمین پیامبر اکرم(ص) مکه و عربستان است ولی پیامش برای همه سرزمین‌هاست و در حالی که در زمان مشخصی زندگی کرد ولی پیامش فارغ از زمان بود.

مدیر امور تربیتی جامعة الزهرا با بیان اینکه پیام رسول خدا(ص) مبتنی بر نکاتی است می‌گوید: این پیام عقلانی بود و عقل وجه مشترک مربوط به همه انسان‌هاست که خداوند به انسان‌ها داده و به عنوان حجت و پیامبر باطنی همه انسان‌ها محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه پیام رسول خدا(ص) مبتنی بر فطرت است و تاکید بر ارزش‌های انسانی دارد ادامه می‌دهد: انسان در ذاتش کمال‌جویی، خداخواهی و حقیقت‌خواهی قرار گرفته بنابراین این پیام در وجودش تاثیر دارد.

شیخ بهایی خاطرنشان می‌کند: اسلام با ظلم مخالف بوده و مدافع عدالت است و تاکید بر زندگی مسالمت‌آمیز دارد و حتی به مسلمانان دستور می‌دهد، با کسانی که با فکر تو هماهنگ نیستند و سلیقه و دین تو را ندارند با آنها باید در زندگی مسالمت‌آمیز بود و ارزش‌های انسانی را حفظ کرد.

زمانی که مکتبی دارای این ویژگی‌ها باشد از محدوده نژاد، ‌زبان، سرزمین و زمان عبور می‌کند و جاودانه و جهانی می‌شود.

/ 0 نظر / 12 بازدید