آشنایی با شیطان!

شیطان به خدا گفت :من هفتاد هزار سال تو را عبادت کرده ام وخودت فرموده ای که هرکس مرا عبادت کند عبادتش بی نتیجه نمی گذارم وعوضش را به او می دهم. خدا فرمود:هرچه بخواهی در دنیا به تو عطاء می کنم.شیطان گفت :

  • اول اینکه اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم. خداوند فرمود :تا روز معلومی تو را مهلت می دهم.
  •  دوم اینکه در مقابل هریک از فرزندان آدم 2 فرزند به ما عطا کنی که برای هریک از اولاد آدم دو فرزند را مسلط کنم تا آنها را به گمرا هی بکشانند.خدا باز هم قبول کرد.
  • سوم اینکه از تو می خواهم مرا در بدن اولاد آدم همچون خون در جریان دهیکه از هر جای بدن او بتوانم او را به معصیت بکشانم
  • چهارم اینکه می خواهم اولاد آدم ما را نبیند ولی ما انها را ببینیم!(خدارحم کنه)
  • .پنجم اینکه از تو می خواهم به من قدرتی دهی که به هرشکلی که می خواهم در آیم وهرکجا که می خواهم بروم.
  • .ششم میخواهم تا دم مرگ پیش اولاد آدم باشم(یعنی حتی وقتی حضرت ملک الموت برای قبض روح به سراغ آدم می آید شیطان هم حاضر می شود وانسان را وسوسه می کند.)امام محمد باقر(ع) فرمود: هنگامی که انسان درحال جان کندن است خیلی تشنه می شود و در آن هنگام شیطان با یک لیوان آب می آید ومی گوید :اگر برمن سجده کنی وکافر شوی این آب را به تو می دهم شیطان آب را میریزد ومی گوید از تو بیزارم ومی رود.)(خدالعنتش کنه چقدر بی حرمته این شیطان)
  • هفتم اینکه از تو می خواهم مرا برسینه اولاد آدم مسلط کنی تا اورا وسوسه کنم.

خدا در پایان می فرماید:تمام خواسته هایت را من برآورده میکنم ولی هرکس پیرو توباشد او را با تو به جهنم می فرستم. بعد شیطان می گوید :ای خدا به عزت وجلالت قسم همه ی انسان ها را گمراه میکنم مگر عده معدودی که بنده خاص تو هستند. شیطان گفت: جایی برای زندگی کردنم معین کن. خدا فرمود تو را درحمام ها و هر کجا که محل رفت و آمد مردم است قرار می دهم. شیطان گفت:غذای من چه باشد؟ خدا فرمود: سرهر سفره ای که نام من (بسم الله الرحمن الرحیم) برده نشود بنشین با آنها که همچون حیوان گرسنه هستند غذابخور. امام محمد باقر(ع)فرمود:اگر اول غذایادتان رفت بسم الله بگوئید آخر غذا بگوئید خدایا شکرت (الحمد لله رب العالمین) تا شیطان هرچه خورده استفراغ کند.

بعد شیطان گفت من احتیاج به آب دارم،خدا فرمود:آب تو شراب وهر چیز مست کننده باشد.بعد شیطان گفت برای من کتابی قرار بده. خدا فرمود :وشم(خالکوبی وکتابهای سحروجادو) (اولین کسی که سحر وجادو را به انسان آموخت شیطان بود.) بعدشیطان گفت برای من حدیثی قرار بده. خدا فرمود :حدیث تو دروغ است. بعد گفت:برای من دام و وسیله شکار قرار بده. خدا فرمود :زنان را وسیله صید وبه دام انداختن مردم قرار دادم. و اولین کسی که شَراب خورد شیطان بود!

/ 0 نظر / 12 بازدید